بررسی روش اولتراسونیک در آب گیری لجن بیولوژیکی

    تجزیه و آب گیری لجن تولید شده طی فرایند تصفیه یکی از چالش های اساسی در فرایند تصفیه فاضلاب می باشد . هدف از این مطالعه بررسی کارایی روش اولتراسونیک در آب گیری لجن بیولوژیکی تصفیه فاضلاب تحت شرایط مختلف و انتخاب بهترین شرایط می باشد .

    تجزیه و آبگیری لجن پس از انجام شرایط متفاوتی از فرکانس ۳۵ و ۱۳۰ کیلوهرتز و زمان ماند ۳ ، ۵ ، ۱۰ و ۳۰ دقیقه بررسی و در نهایت تغییرات مقادیر اکسیژن مورد نیاز شمیایی محلول SCOD ، مقاومت ویژه به فیلتراسیون SRF و زمان مکش CST در نمونه های لجن تعیین گردید .

    آزمایش های انجام شده نشان می دهد که بهترین آب گیری در فرکانس ۳۵ کیلوهرتز و زمان ماند ۵ دقیقه اولتراسونیک به دست امده است . به طوری که در این شرایط SCOD% ، CST ، SRF به ترتیب به ۴٫۳% ،S 151 و m/Kg 1013×۱/۲ رسیده اند .

    بر اساس نتایج مطالعه ، روش اولتراسونیک به طور معنا داری تجزیه لجن را افزایش داده و آب لجن را بهبود می بخشد .

    منبع : پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

شركت شيميايى تحقیقاتی رسوب آب با بيش از سه دهه تجربه در زمينه سيستم هاى تصفيه آب و فاضلاب، همگام با رشد روز افزون صنعت در كشور عزيزمان ايران و با رویکرد استفاده صحيح از منابع آب کشور به عنوان سرمايه ملى با استعانت از خداوند متعال و بهره گرفتن از متخصصين مجرب و احداث كارخانه تولیدی با اخذ پروانه بهره بردارى و دريافت گواهينامه ISO ،اقدام به توليد سیستم هاى تصفيه آب به روش اسمز معكوس و نانو فيلتراسيون و مواد شيميايى مرتبط با این دستگاه ها نموده است.

تهران - خیابان بهار شمالی – پلاک ۲۱۹ - واحد ۲
021 - 77655035-6 | 021 - 77646102-4

فرم تماس

سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما هستیم :)